Gönüllü Yazarlık

Dergeek, katma değer oluşturabilmek için her zaman yazı yazma aşkıyla dolu yeni yazarlar arıyor. Aşağıda belirtilen niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, sizler de hem sitemize hem de kendinize katkı yapabilir ve ailemize katılabilirsiniz.

Ne arıyoruz?

  • İmlâ kurallarına özen ve düzgün Türkçe kullanımı
  • Özgün, akıcı ve anlaşılır içerik katkısında bulunmak
  • Site kapsamındaki kategorilerden en az birine hâkim olma(Sitede mevcut olmayan kategorilerin eklenmesini isteyebilirsiniz.)
  • Takım çalışmasına uyum ve süreklilik

Ne sunuyoruz?

Dergeek, ticari kaygılar gütmeden kişilerin kendilerini geliştirebilmeleri için hizmet veren bir içerik platformudur. Yazarlar sitemize gönüllülük esası ile katkıda bulunacaktır.

Sitemizde yazar olarak, Dergeek ailesine katılacak ve içeriklerinizle kendiniz için iyi bir online referans oluşturacaksınız. Aynı zamanda bu işleyişin nasıl sürdüğünü öğrenecek, gelişen teknolojiye ayak uyduracaksınız. Bilgi birikiminizi paylaşıp diğer insanlara yararlı olabilme fırsatı yakalayacaksınız. Çünkü bilgi, paylaştıkça çoğalan bir hazinedir.

Yazarlık Süreci

Yazar olmaya karar verdiyseniz bu paragrafı okuyorsunuz demektir. Öyleyse süreç ile ilgili bilgilendirmeye başlayalım.

İlk aşama olarak sitemize üye olmalısınız. Daha sonra sitemizin sağ tarafında bulunan “Yazı Gönder!” kısmından ilk yazınızı gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz yazı, editörler tarafından incelenerek uygunluğu kontrol edilir ve yayına hazır hale getirilir. Herhangi bir sorun olması durumunda size bilgilendirici bir e-posta gönderilir. İlk yazınız sitemizde paylaşıldıktan sonra size “Yazar” unvanı verilir. Yazarlık unvanı ile birlikte ailemizin bir parçası olursunuz. :)