Nostalji Serisi: Abur Cuburlar

featured

Çocukluğumuzun efsanevi abur cuburlarıyla karşınızdayız. Sizi zamanda yolculuk yapmaya davet ediyoruz. Abur cubur dediğimizde gözümüzde canlanan bizde ki yeri hep ayrı olan o yiyeceklere beraber göz atalım. Benim atladığım sizlerin de aklına gelen abur cuburlar varsa yorumlara ekleme yapabilirsiniz.

Sulugöz

Sulugöz hali hazırda bakkallarda bulmak mümkün fakat tadının değiştiği gerçek. Eskiden ismi anıldığında ağzınız sulanırdı şimdilerde o etkiyi yaratıyor mu emin değilim.

Leblebi Tozu

Pek abur cubur sayılmasa da listemizin başlarında yer alıyor. Öksüreceğinizi bile bile yiyip, her seferinde bir daha almayacağım dediğiniz ama asla vazgeçemediğimiz o lezzet.

Yumiyum

Zamanımızda farklı markaların benzer ürünü olsa da asla Yumiyum’un yerini dolduramayacağı aşikar.

Patlayan Şeker

Evet itiraf edelim bütün paketi ağzınıza atıp daha sonra ağzınızı açıp yanınızdaki arkadaşınıza göstermişsinizdir. Maalesef artık eskisi kadar yaygın değil hatta çoğumuz bulamıyor.

Düdük Lolipop

Aile bireylerinizin ‘’yeter artık öttürme kafam şişti!’’ çığlıklarını hepinizin duyduğunu biliyorum.

Altın Çikolata

Dış paketi para şeklinde gösterişli olup içi kötü olan nadir ürünlerdendi. Görünüşe aldanmamayı bize öğreten abur cubur olabilir kendisi.

Emzik Şeker

Görüntüsü itibariyle küçük büyük herkesin ilgisini çekmiştir. Küçük çocuklar başta olmak üzere hemen hemen herkes tüketmiştir.

Meybuz

Hazır dondurmalar piyasada yokken, en yakın arkadaşımızdı Meybuz. Annenizin ‘’içine boya koyuyorlar onların’’ dediğine o kadar eminim ki… Zamanının bir numaralı hastalık sebebi olabilir.

Capri Sun

Favori abur cuburlar arasında Capri-Sun’da yer alır. O zamanlar Capri-Sun alabiliyorsan, durumun iyi demekti. İçtikten sonra paketin patlatılması meşhurdur.

Cino Çikolata

Fiyatının 10 kuruş olması mı, yoksa o içindeki enfes portakal kremasının kokusu ve tadı mı?

İki renkli buz parmak

Hatırlayanlar vardır elbet ilk zamanlarında buz parmak vişneli limonluydu. Limon sevenler paketten limonlu kısmın fazla çıkması için dua ederlerdi.

Tombi Mısır Çerezi

Benim şahsen bir numaralı abur cuburumdu kendisi. Günümüzdeki gibi 35 çeşit mısır cipsi yoktu, Tombi vardı benim için mutluluk kaynağıydı.

Eti Portakallı

Üzeri şeker, şekli portakal dilimi olan bu bisküvi de maalesef 5-6 sene önce piyasadan kalktı.

Tang

Abur cubur olmasa da hepimizin unutamadığı o lezzet. Keşke hepimizin annesi o reklamlardaki gibi sürahiye kaşığı vurarak bizi yemeğe çağırsa demi?

Piknik Bisküvi

Unutulmayacağını düşündüğüm bisküvi. Boyutu küçük de olsa eskiden 25 kuruşa karın doyurabilecek tek abur cubur olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Dergeek Üyeleri Ne Diyor?