Beyaz Çikolata Gerçekten Çikolata mı?

featured

Beyaz Çikolata Nedir?

Beyaz çikolata hakkındaki gerçeği biliyor musun? Beyaz çikolata gerçek çikolata mı?

Beyaz çikolatayı gerçekten seviyorsanız, muhtemelen çikolata olup olmadığını pek umursamıyorsunuzdur. Yine de merak ediyor olabilirsiniz, eğer beyaz çikolata sandığımız şey çikolata değilse, o zaman tam olarak nedir?

Beyaz çikolata şeker, kakao yağı ve süt maddelerinden yapılır. Ama bir dakika bekleyin. “Kakao” yağı mı demiştik? Bu çikolata anlamına gelmiyor mu?

Tam olarak değil. Kakao çekirdekleri işlendiğinde iki madde üretilir – kakao yağı ve kakao uçları. Uçlar daha sonra öğütülür ve çikolata ürünleri yapmak için kullanılır. “Çikolata” olarak kabul edilebilmesi için bir ürünün en az %10 kakao ucu olması gerekir. Elde edilen kakao yağı daha sonra birçok ürün için kullanılır. Losyonlara, kozmetik ürünlere ve beyaz çikolataya koyulur.

Beyaz çikolata severlerin çoğu, beyaz çikolatanın “gerçek” çikolata olarak kabul edilip edilmediğini umursamıyor. Bunun yerine, en sevdikleri atıştırmalık olan beyaz çikolatayı başına mutlu bir şekilde yiyorlar. Beyaz çikolatayı seviyor musunuz? Yoksa bitter mi yoksa sütlü çikolata mı tercih edersiniz? Tercihiniz ne olursa olsun, çikolata tüm biçimleriyle dünyanın dört bir yanındaki insanların en sevdiği abur cuburdur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Dergeek Üyeleri Ne Diyor?