8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün Anlam ve Önemi

kadınlar günü'nü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemini vurgulamak adına yazarlarımızın görüşlerini sizler için derledik. Umarız ki yazarlarımızın dilekleri bir gün değil, her gün gerçek olur.

Hayatta birden fazla rolü üstlenen kadınların her alandaki eşitsizlikle mücadelesi bitmeyecektir. Güçlü yarınlar için güçlü kadınların var olması gerekmektedir. Kurucumuz Ulu Önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi ‘Dünyada her şey kadının eseridir.’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

Melisa Akçay

Dünyadaki her kadın, her koşulda erkeklerle eşit haklara sahiptir ve herhangi bir kalıba uymak zorunda değildir. Kadın; annedir, eştir, kardeştir, insanlıktır. Görmesi gereken, değer ve saygıdır. Kadına yönelik şiddet insanlık suçudur.

Beyza Darıcıoğlu

8 Mart, takvim yaprağındaki sıradan günlerden biri değildir. Kadının korunmaya muhtaç bir varlık olmaktan çıktığı gündür. Kadının, hayatı boyunca verdiği mücadelenin kutlandığı, asırlar sonra gerçek bir birey olduğunun kanıtlandığı gündür.

Gamze Beril Özer

7 milyar nüfuslu gezegenimizin yarısı kadındır. Diğer yarısı da kadınlarımız tarafından yetiştirilmiştir. Hakkı asla ödenemeyecek olan, dünyadaki her şeyin onların eseri olduğu kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!

Emre Kaan Özcan

Kadına şiddetin olmadığı, kadın-erkek eşitliliği kavramının tartışılmadığı, kadınlarımızın ekonomide, siyasette ve sosyal hayatta katılımlarının en üst düzeyde olduğu bir Türkiye temennisiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Emre Okumuş

Her kadın, eşitlik, özgürlük ve diğer her durumda erkeklerle eşit haklara sahiptir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlanması kadının saygınlığı ve sahip olduğu haklar bakımından çok önemli bir konumdadır. Fakat kadınların yılda bir gün değil, her gün hatırlanması gerekir.

Batuhan Bektaş

Kadın, hayatın her anında, her yerinde dokunuşunu hissettiğimiz, insanın ve insanlığımızın mimarıdır. Rahmetli Neşet Ertaş’ın da dediği gibi “kadınlar insandır, biz insanoğlu”. Günümüzün kanayan yarası kadına şiddetin bitmesi, kadın ve şiddet kelimelerinin birlikte kullanılmadığı bir gelecek dileğiyle… Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutlarım.

Enes Demircioğlu

Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak, bir kadının hayatı boyunca yolculuğunu, mücadelelerini, başarılarını ve katkılarını kutlamaktır. Onun sevincini, özgürlüğünü ve haklarını kutlamaktır.

Koray Can Okumuş
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Dergeek Üyeleri Ne Diyor?